Ny dagleg leiar på plass i NSP Aid

Ny dagleg leiar er på plass i North South Partnership Aid. Anders Myrene, frå Haddal på Sunnmøre, starta 1. januar i den nye jobben og har ikkje hatt så mange dagane på å sette seg inn i sine nye oppgåver. I eit intervju på Radio Sunnmøre fortel Myrene at han har fleire års erfaring innanfor bistandsarbeid i andre organisasjonar, og han vil ta med seg desse erfaringane inn i sin nye jobb. Han er imponert over det lokale engasjementet som er rundt organisasjonen sitt arbeid på Sunnmøre og gler seg til å besøke arbeidet i Kenya i starten av februar.

På spørsmål om korleis det er å ta over leiarjobben i NSP Aid etter Gunnar Hamnøy, som starta organisasjonen og har leia den til no, så seier Myrene;

- Det blir sagt det er store sko å fylle og då seier eg at eg har med mine eigne sko. Vi må tilpasse arbeidet til eigen kvardag og eigen livssituasjon.

Forrige
Forrige

Vi kjemper alene, og kampen er vond

Neste
Neste

På besøk på KONFU